IGRANJE NA GLASBILO
Je lahko to NAJZABAVNEJŠI otrokov HOBI?

Hei.
Naši otroci hitro odraščajo. Tednu sledi teden, mesecu mesec in leto je naokoli “kot bi mignil”..
Zato si tisti starši, ki ne želimo, da nas čas prehiti, postavimo pomembno vprašanje, ki se glasi;
Katera dejavnost bi bila super, da jo moj otrok doživi in kaj koristnega mu bo to prineslo v življenju?
Moj je ime je Klemen Rošer …
Sem ustanovitelj in vodja zasebne glasbene šole in danes bi ti želel predstaviti zakaj je igranje na glasbilo eden izmed najbolj zaželjenih, zabavnih ter koristnih hobijev na svetu.
Pa poglejva nekaj dejstev …
#1 Nikoli dolgčas

Dolgčas zna biti prava past za otrokov razvoj.
Otrok lahko hitro v preveliki meri zatava na naprave kot so televizija, računalnik in telefon.
Res je, da se da s temi pripomočki početi marsikaj pametnega, a če si “nalijeva čistega vina” oba veva, da lahko gledanje filmov, igranje iger in socialna omrežja otroke pahnejo v nedelo.
Zato je fino, da ima otrok v vsakdan vključen zdrav hobi, ki ga bo hkrati jemal kot zabavo.
In ja, ravno to je lahko igranje na glasbilo …
Če z igranjem glasbila nimaš izkušenj verjamem, da ne veš, kako nora zabava je to lahko.
Poskusi si za trenutek predstavljati, da imaš možnost odmisliti vsakodnevne skrbi, prijeti za glasbeni instrument in “si dati duška” z najlepšimi melodijami.
Nikoli ti ni potrebno čakati na kakšen poseben dogodek, saj si lahko glasbe in veselja poln dan ustvariš vedno, ko ti poželi srce.
Ja … tako noro je 🙂
Ne gre pa zgolj za zabavo …
Ker mladi glasbenik glasbilo vadi vsak dan, mu tako ostane manj časa za dolgočasenje, ki prinaša slabe navade.
#2 Ponosen in samozavesten

Tole pa je še posebej pomembno.
Starši vemo, da samozavest ni nekaj, kar bi bilo otroku kar tako položeno v zibelko. Otroci potrebujejo našo pomoč ter usmeritev v prave dejavnosti, ki jim pomagajo, da se razvijejo v samozavestne in ponosne osebe.
In ja, igranje glasbila je nekaj, kar naredi otroka nadvse ponosnega nase.
Oči otrok kar žarijo, ko zaigrajo pred svojci in prejmejo aplavz ter pohvale. To jih napolni s ponosom in zadovoljstvom. Prav tako so vedno bolj samozavestni ko vidijo, kako z vajo glasbila napredujejo ter obvladajo zaigrati vedno več skladbic.
Verjetno ne rabim posebej razlagati, da bo otrok postajal tudi bolj in bolj samozavesten ob vsakem nastopu z glasbilom.
Ne samo, da je to super v mladosti. Prav mu bo prišlo tudi, ko bo imel šolske nastope ali ne nazadnje, ko bo moral samozavestno in prepričljivo nastopiti na razgovoru za službo.
#3 Spretnost? Mala malica!

Igranje glasbila dokazano razvija otrokovo fino motoriko.
Otroci, ki igrajo glasbeni instrument hitreje obvladajo sinhrone ter ne-sinhrone gibe leve in desne roke. Roki imata namreč pri igranju glasbila popolnoma različni nalogi, ki ju morata usklajevati ter opravljati hkrati.
Zato ti je verjetno jasno, da je igranje glasbila tudi odlična vaja za otrokovo fino motoriko.
Je pa tukaj še potrebno dodati, da igranje glasbila otroku veča spominsko kapaciteto.
To ti lahko razložim na praktičnem primeru.
Otrok si mora za vsak nov ton, ki ga želi privabiti iz glasbila, v možganih ustvariti sliko. Ta slika sporoča kje mora pritisniti z desno roko, kje z levo roko in še mnogo drugih zadev, ki ti jih na tem mestu ne bom razlagal.
In res je tako …
Te slike se v možganih odvijajo vedno hitreje in več kot otrok zna igrati, več jih je. Igranje glasbila otročkove možgane zelo zaposli in hkrati se mu veča spominska kapaciteta v možganih.
Verjetno oba veva, da mu bo vse to koristilo ne samo pri glasbilu pač pa tudi pri učenju, razmišljanju, povezovanju stvari in tako naprej.
#4 Kaj pa pravijo tuji strokovnjaki ?

Zanimivo raziskavo o otrocih, ki obiskujejo glasbene ure je objavil ameriški medij ScienceDaily.
Raziskava je potekala na več nizozemskih šolah in sicer kar dve leti in pol. Vključenih je bilo 147 otrok, ki igrajo na glasbila in rezultati so bili nadvse zanimivi.
Med drugim so ugotovili, da otroci, ki poleg šole izvajajo igranje glasbila, v primerjavi z otroci, ki ne igrajo glasbila, izstopajo na številnih področjih, kot so:
- Boljši kratkoročni spomin
- Večja sposobnost načrtovanja
- Boljša organiziranost
- Uspešnejše zaključevanje nalog
Jap, verjamem.
Velika možnost je, da do sedaj nikoli nisi pomislil-a, da bi lahko igranje na glasbilo pri razvoju otroka tako zelo koristilo.
Pomisli, mogoče je ravno glasba tisto, kar lahko tvojemu otroku pomaga na številnih področjih v življenju. Razvijanje v samozavestno, veselo, razgledano in motorično osebo mu bo prišlo prav tudi pri pouku v šoli in nasploh pri vseh dejavnostih v njegovem življenju.
Ker se zavedam, da mora otrok igranje glasbila najprej preizkusiti, smo se v glasbeni šoli Rošer odločili, da vaju povabimo na brezplačno in neobvezujočo poskusno urico igranja glasbila.
V kolikor bo otroku igranja glasbila všeč, bo lahko nadaljeval z učenjem pri nas, v kolikor pa ne, pa nič zato.
Srečanje bomo v vsakem primeru ohranili v lepem spominu.
Klikni na gumb spodaj in oddaj prijavo za poskusno urico.
Lep začetek 2022 želim.
Klemen

(V kolikor gumb še deluje, je nekaj terminov še prostih)
p.s.
Če pred oddajo prijave še oklevaš, te vabim, da si pogledaš odgovore na najpogostejša vprašanja, ki nam jih starši otrok postavljajo.
Mogoče ti ravno to izbriše še zadnji dvom in te prepriča v prijavo 🙂
Najpogostejša vprašanja ...
Absolutno ne.
Na teh uricah omogočamo, da se otrok spozna z glasbili. Konec koncev takšno priložnost težko dobi kar tako, kje drugje.
V kolikor mu bo izkušnja všeč, lahko vsekakor postane naš učenec in tega bomo vsekakor veseli. Nikakor pa ni naš namen, da bi kogarkoli prepričevali k vpisu v našo šolo, saj konec koncev vemo, da lahko uspešno ter zadovoljno delamo samo z otroci, ki si igranja glasbila resnično želijo.
Učencev imamo resnično veliko (verjetno največ v Sloveniji) in nikakor ni potrebno, da bi kogarkoli prepričevali k vpisu, pa si sam mogoče tega ne bi želel.
V tem primeru ga lahko vpišeta v naš redni učni program.
In ne skrbita …
V kolikor bi otrok po nekaj tednih ugotovil, da igranje glasbila ne poteka tako kot si je na začetku predstavljal ali, da mogoče to le ni zanj, se lahko učenje brez stroškov kadarkoli prekine.
V tem trenutku te verjetno zanima še kakšen je strošek učenja pri nas, če se bi otrok odločil nadaljevati ..
Cena mesečne šolnine pri nas znaša 59 € in vključuje 4 učne ure učenja glasbila mesečno. Pripadajo pa mu še dodatni bonusi, ki pa jih predstavim, ko/če se bosta za vpis sploh zanimala.
Za izvedbo brezplačne poskusne urice svojega glasbila ne potrebujeta.
Otrok bo igranje preizkusil na naša glasbila.
V kolikor pa bi se želel učiti naprej, pa si lahko pri nas glasbila najameta po ugodnih in dostopnih cenah. Najem glasbila za prvih nekaj mesecev prakticira 99% staršev saj tako večje investicije v družini ob vpisu na učenje niso potrebne.
(V kolikor gumb še deluje, je nekaj terminov še prostih)
Mnenja staršev naših otrok
(nekateri osebni podatki so zaradi varovanja podatkov prekriti)






(V kolikor gumb še deluje, je nekaj terminov še prostih)
Nekaj naših učencev se predstavi
Nik (kitara)
Klemen in Andraž (harmonika)
Rebeka (klaviature)
Ana (harmonika)
Helena Bežan
MAMA
»Z zasebno glasbeno šolo Rošer smo zelo zadovoljni. Sin Aljaž rad obiskuje učne lekcije in od njih veliko odnese. Mentor ga zna s svojim pristopom vedno motivirati. Navdušen je tudi nad nastopi katere glasbena šola redno organizira, najraje pa nastopa s harmonikarskim orkestrom glasbene šole Rošer. Če bi se še enkrat odločali, bi za našega otroka spet izbrali glasbeno šolo Rošer.« 
Darja in Drago Grebenc
STARŠA
»Z delom mentorja Klemna sva kot starša zelo zadovoljna. V prvi vrsti zato, ker je dober mentor, pedagog in prijatelj. Željam otrok zna prisluhniti, čeprav so včasih te že na meji njihovih zmožnosti (predvsem velja to za Danajo).Otrokom zna svetovati in jih potolažiti. Tudi v primeru padca motivacije ter volje do igranja s pravim pristopom najde rešitev in izhod iz krize. To se kaže tudi v večletnih uspehih učencev Glasbene šole Rošer. Veseli nas tudi, da se lahko z njim o vsaki nejasnosti odkrito pogovorimo in nam je vedno pripravljen prisluhniti in pomagati z raznimi nasveti, ki jih nemalokrat rabimo.« 
Gaja Mlakar
UČENKA
»Moj učitelj v Glasbeni šoli Rošer je zelo zabaven, prijazen, zaupljiv, ga ne bi zamenjala. Pri nas so ure tako zanimive, naučimo se, nato pa se še »hecamo« in smejimo. Osebno grem na vaje zelo rada. Najraje se udeležujem nastopov, najbolj všeč pa so mi nastopi z harmonikarskim orkestrom Glasbene šole Rošer. Vsi nas tako lepo pohvalijo in tako ploskajo, da kar ne moremo nehati igrati.« 
Branko Borko
UČENEC
"Neizmerno sem hvaležen, da mi omogočajo učenje na diatonični harmoniki. Iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je igranje harmonike prava terapija za zdravje. Mentor mi vedno prisluhne in lepo je, da delajo z vsemi generacijami ljudmi. Sam sem star preko 60 let in jih obiskujem že tretje leto." 
Danijela Gruden
HARMONIKARKA
»Na posvet s Klemnom sem se prijavila čisto iz radovednosti, ker me je zanimalo mnenje nekoga, za katerega vem, da je marsikdo od njegovih učencev postal uspešen prvak na tekmovanjih harmonikarjev in, ker sem sama zelo samokritična in vem, da pri igranju še lahko še izboljšam. Dobila sem konkretne napotke, všeč mi je bil njegov pristop, ter celoten potek srečanja. Navdušena sem bila nad izjemno razlago, ki je zavzemala celoten opis mojega igranja. Hvaležna sem za novo izkušnjo in hkrati presenečena nad malenkostmi, ki polepšajo način igranja.« 
Tanita Brečko
UČENKA
"S poučevanjem mentorja Klemna sem zelo zadovoljna. Poudarek je na natančnosti igranja, tehniki, ritmu, prstnemu redu in vse to je osnova dobrega učenja ter igranja.
Prilagodljivi so glede urnika, izbire skladb, glede na zmožnosti in interesov učencev, kar pa se kaže tudi v številu nagrad in uspehov celotnega Glasbenega centra Rošer, saj spadajo med vodilne v Sloveniji. Na učni uri je vedno dodana tudi velika mera potrpežljivosti, razumevanja in podpore! 🙂 Hvala!" 
Nino Kous
UČENEC
»Zelo sem vesel, da sem se pred nekaj meseci prijavil na posvetovalni klic s Klemnom. Takoj mi je pokazal kaj vse sem počel narobe in kako je treba vaditi. Na jasen in razumljiv način mi je razložil kaj pomeni pravilno basiranje, mehovna tehnika, tempo, in kup drugih stvari, ki jih dober harmonikaš mora poznati. Po mojem mnenju je sodelovati s Klemnom tako, kot če bi pri nogometu imel možnost sodelovati z Messijem ali Ronaldom!« 